wijn
- grenache (8)
- syrah (8)
- cinsault (5)
- carignan BE-FR (4)
- chardonnay (3)
- vermentino (3)
- glera (2)
- grenache blanc (2)
- merlot (2)
- primitivo (2)
- roussanne (2)
- sangiovese (2)
- sauvignon blanc (2)
- bourboulenc (1)
- cabernet sauvignon (1)
- cataratto (1)
- clairette (1)
- corvina (1)
- corvinone (1)
- falanghina (1)
- marsanne (1)
- melon de bourgogne (1)
- montepulciano (1)
- mourvedre (1)
Baglietti Extra Dry Prosecco N°10 0.75L
Een showstopper, deze Prosecco uit Italië. Dat komt niet alleen door de prachtige fles, maar ook door de inhoud. De Baglietti Prosecco No.10 is droog van smaak met aroma’s van peren, citrus en amandelen. De makers hebben de wijn na verloop van tijd op de gist laten rusten. Zo ontstaat er een volle wijn met een intensere smaak.
lees meer- land van herkomst: Italië
- wijnstreek: Veneto
- druivensoort: glera
- smaakprofiel: sprankelend
Touraine sauvignon blanc 0.75L
De Touraine sauvignon blanc is een frisse witte wijn, met de smaak van witte aalbessen en grapefruit. Op de mooie hellingen van de Touraine streek, in het hart van de "Vallée des Rois" is deze sauvignon blanc tot rijping gekomen. De wijnmaker laat de wijn enkele maanden na vinificatie liggen op de "lies". Dit geeft naast een fruitige karakter ook complexiteit en vettigheid aan de wijn die van nature zeer strak en droog is.
lees meer- land van herkomst: Frankrijk
- wijnstreek: Loire
- druivensoort: sauvignon blanc
- smaakprofiel: fris
Reve D'une Dame viognier 0.75L
Deze witte wijn komt uit Zuid-Frankrijk en is gemaakt van de viognier druif. Dit resulteert in een zeer aromatische wijn met geuren van bloemen en exotisch fruit. Een perfecte combinatie met een aperitief of bij salades en vis. De moderne technieken gecombineerd met de oude tradities van het wijnmaken resulteren in een zeer subtiele en elegante wijn. Goed uitgebalanceerde aroma's van bloemen, exotisch fruit, citrus en perzik met een verfijne afdronk maken dit een zeer aangenaam glas wijn.
lees meer- land van herkomst: Frankrijk
- wijnstreek: Languedoc
- druivensoort: viognier
- smaakprofiel: rond
luna argenta appassite bianco - 0.75 L
"Zoete abrikoos, rijpe perzik, ananas, muskaatdruiven, mango, bakbanaantjes en toch - verrassend - een frisse finale." - Harold HamersmaEen droge witte wijn met een klein zoetje, heerlijk in balans en harmonieus met een verrassende afdronk. Deze Siciliaanse wijn wordt gemaakt van de Chardonnay, Sauvignon en Cataratto druiven. Een gedeelte van de druiven van de Luna Argenta-wijnen worden minstens drie weken gedroogd in kleine houten kisten, voordat ze geperst worden. Dit is de appassimento-stijl. Hierdoor worden de aromas en suikers van de druiven geconcentreerd, wat de wijnen hun speciale fluweelzachte, intense smaak en hun unieke karakter geeft.
lees meer- land van herkomst: Italië
- wijnstreek: Sicilië
- druivensoort: chardonnay, sauvignon blanc, cataratto
- smaakprofiel: rond
Prosecco Frizzante DOC - glera - vegan - 0,75 L
Prosecco is een Italiaanse mousserende wijn. Deze Prosecco is Frizzante, wat aangeeft dat deze licht mousserend is. Je kan wit fruit proeven, met wat citrus. Drink hem als aperitief of combineer met salades of vis. Een authentieke Prosecco Frizzante DOC gemaakt op basis van uitsluitend Glera-druiven. Dit is de officiële naam van de druif, om de naam ‘prosecco’ te beschermen. Sinds 2009 is de DOCG-status (Denominazione di Origine Controllata e Garantita) in gebruik genomen. Dit betekent dat prosecco een herkomstbenaming is geworden. Deze is belangrijk voor de wijnbouwers uit de oorspronkelijke regio, die de naam prosecco op steeds meer flessen bubbelwijn zagen staan. Dit waren wijnen die niets te maken hadden met wat prosecco in essentie is: een Italiaanse mousserende wijn die is gemaakt van glera. De gisting vindt plaats na persing, in een afgesloten tank. Door het gesloten houden van de tank blijft er koolzuur in de wijn, die bewaard blijft tot bij de botteling. De wijn is Frizzante, dus licht mousserend.
lees meer- land van herkomst: Italië
- wijnstreek: Veneto
- druivensoort: glera
- smaakprofiel: sprankelend
Les Animals ours blanc 0.75L
Deze Franse witte wijn heeft een lichtgele kleur met groene en zilveren reflecties. De wijn ruikt fris en bloemig, met tonen van jasmijn, meidoorn en sappige peer. De smaak is levendig en mineraal met aroma's van bloedsinaasappel en een subtiele bitterheid. De afdronk is lang en sappig met fijne zoute tonen. De jaargang 2023 is perfect in balans. Na een milde winter en droog voorjaar, volgden hete zomers. Ondanks weinig regen waren de druiven in topconditie. Deze wijn is rijk en geconcentreerd, met een frisse afdronk. De wijngaarden liggen in het Park Régional du Lubéron op 300 meter hoogte en de druiven worden relatief laat geoogst.
lees meer- land van herkomst: Frankrijk
- wijnstreek: Lubéron
- druivensoort: bourboulenc, grenache blanc, roussanne, ugni blanc, vermentino
- smaakprofiel: fris